PŘÍBĚHY OCENĚNÝCH

Za dobu trvání projektu Gentleman silnic jsme ocenili více než sto třicet hrdinů, kteří neváhali a přispěli k záchraně lidského života po vážné dopravní nehodě. Detaily všech příběhů si můžete prohlédnout na této stránce. U každého příběhu uvádíme současně také kraj, v němž k celé události došlo.

Petra, Markéta

a Martina

Jihočeský kraj

Zobrazit příběh

Petra, Markéta a Martina

Sestry si odnesly tituly Gentleman silnic za bezprostřední zásah u hromadné dopravní nehody pěti aut s celkem osmi lidmi na palubě.

Pavel

Kraj Vysočina

Zobrazit příběh

Pavel

Zachránil mladého řidiče, který při nehodě vylétl zadním oknem svého auta. Gentleman silnic ho našel 30 o havarovaného auta v křoví, poskytl mu první pomoc a zavolal záchranku, čímž mu zachránil život.

Josef,

Petr, Michal

Ústecký kraj

Zobrazit příběh

Josef, Petr, Michal

Další 3 tituly Gentleman silnic putují policistům z Kadaně – Josefovi, Petrovi a Michalovi. Loni v létě při cestě do práce objevili v příkopě před Černovicemi hořící automobil, ve kterém zůstal zaklíněný řidič. Zastavili kolemjedoucí kamion a za pomoci jeho řidiče uhasili oheň, vymontovali jiskřící autobaterii, zaklíněnému řidiči ulevili mírným sklopením sedačky a přivolali pomoc, čímž řidiči zachránili život.

Daniel

Středočeský kraj

Zobrazit příběh

Daniel

140. titul Gentleman silnic putuje k Danielovi, který v bystřickém rybníku na Benešovsku neváhal riskovat své zdraví, aby zachránil tonoucího řidiče z havarovaného vozu. Do auta vlezl pro padesátiletého řidiče, který v něm zůstal zaklíněný v bezvědomí a s hlavou pod vodou. Až do příjezdu záchranných složek držel Daniel muži hlavu nad hladinou, čímž mu zachránil život.

Lukáš

Plzeňský kraj

Zobrazit příběh

Lukáš

V červenci loňského roku zůstala devatenáctiletá řidička po nehodě uvězněná v hořícím automobilu. Lukáš na místě zastavil jako první, řidičce odřízl bezpečnostní pás a vytáhl ji ven. Mladé ženě tím zachránil život. Za obětavé jednání a záchranu života si Lukáš zasloužil 139. titul Gentleman silnic udělovaný Českou pojišťovnou a Policií ČR už od roku 2004.

Tomáš,

Jaroslav

Ústecký kraj

Zobrazit příběh

Tomáš, Jaroslav

Osudná havárie se stala v červenci roku 2017 na jezeře Milada. Muž na čtyřkolce nezvládl řízení a po nárazu zůstal ležet v bezvědomí. Nehodě přihlíželi i Jaroslav a Tomáš, shodou okolností policisté v civilu, kteří si byli ten den na jezeře zaběhat. Raněného zachránili z bezprostředního nebezpečí, poskytli mu včasnou první pomoc a přivolali rychlou záchrannou službu. Za duchapřítomný zásah, perfektní organizaci na místě nehody a poskytnutí neodkladné první pomoci si oba zachránci vysloužili 137. a 138. titulu Gentleman silnic.

Pavla

Kraj Vysočina

Zobrazit příběh

Pavla

Při cestě do školy svému kamarádovi, kterému se při řízení auta náhle zastavilo srdce, poskytla nezbytnou první pomoc. Po dramatické dopravní nehodě, kdy se vozidlo otočilo několikrát kolem své osy, Pavla vyprostila spolu s dalšími pasažéry řidiče z auta a zahájila nepřímou masáž srdce. Tím mladému muži zachránila život. Česká pojišťovna ji za to společně s Policií ČR udělila 136. titul Gentleman silnic.

Marie, Radek,,

Radka, Vít

Kraj Vysočina

Zobrazit příběh

Marie, Radek,, Radka, Vít

Česká pojišťovna a Policie ČR předaly celkem čtyři tituly Gentleman silnic. Na slavnostním předání v Jihlavě získali titul Radka a Vít. Druhou oceněnou dvojicí jsou manželé Marie a Radek z Pardubic. Čtveřice společně zachránila život mladému motorkáři, který se svým strojem havaroval letos v červnu v Třešti u Jihlavy. Bez jejich duchapřítomné a včasné pomoci by muž nehodu nepřežil.

Jan

Jihočeský kraj

Zobrazit příběh

Jan

Česká pojišťovna společně s Policií ČR udělila 131. titul Gentleman silnic studentovi Janovi za pohotový zásah u dopravní nehody, která se stala v červnu tohoto roku. Po nehodě zůstal řidič zaklíněný v automobilu, který začal vzápětí hořet. Jan neváhal, oheň uhasil, a řidiče tak zachránil.

Nikola

Středočeský kraj

Zobrazit příběh

Nikola

Dobrovolná hasička a studentka Vyšší odborné zdravotnické školy v Příbrami pomohla výraznou měrou zraněným účastníkům dopravní nehody u Zbirohu. Dva mladí lidé byli po nehodě ve vážném stavu a měli vnitřní zranění. Nikola dokázala rychle a správně posoudit vážnost jejich stavu, který vyžadoval transport do nemocnice helikoptérou, a zasloužila si tak 130. titul Gentlemana silnic a uznání svého okolí i vedení školy, kde studuje.

Zuzana a Martin

Plzeňský kraj

Zobrazit příběh

Zuzana a Martin

Česká pojišťovna společně s Policií ČR udělila 128. a 129. titul Gentleman silnic Zuzaně a Martinovi. Manželé neváhali pomoci motorkáři, který havaroval u viaduktu ve Starém Plzenci a zůstal viset uvězněný za vlastní přilbu. Díky jejich včasnému zásahu a obětavému přístupu se dusícího se motocyklistu podařilo včas zachránit a přivolat záchranku.

Vlastimil a Petr

Středočeský kraj

Zobrazit příběh

Vlastimil a Petr

126. a 127. Gentlemanem silnic se stal Vlastimil společně s Petrem. Pohotově zasáhli u tragické dopravní nehody dvou automobilů v klidné části Benešova, kdy cestující s těžkými zraněními zůstali v havarovaném voze v bezvědomí. Jeden muž z dvojčlenné posádky bohužel vážným zraněním podlehl. Druhého se naštěstí podařilo zachránit.

David

Ústecký kraj

Zobrazit příběh

David

Česká pojišťovna společně s Policií ČR udělila již 125. titul Gentleman silnic. Za svůj čin si jej odnesl David. Při návratu z práce na silnici 3. třídy z Mikulášovic směr Brtníky se mu za zatáčkou naskytl pohled na děsivě vyhlížející autonehodu. Škoda Felicia ležela převrácená na střeše. David ale zachoval chladnou hlavu a poskytl první pomoc čtyřčlenné posádce havarovaného vozu.

Vladimír

Olomoucký kraj

Zobrazit příběh

Vladimír

124. titul Gentleman silnic si za odvážný zásah, který zachránil dva lidské životy, odnáší Vladimír. Po vážné dopravní nehodě vyprostil zraněné z vraků automobilů, dostal je do bezpečí a poskytl jim první pomoc. Vzhledem k vážnosti zranění šlo u jedné z cestujících doslova o vteřiny.

Daniel

Moravskoslezský kraj

Zobrazit příběh

Daniel

123. Gentlemanem silnic se stal 14 letý Daniel ze Základní školy Jarošova, Havířov-Šumbark. Ten neváhal a při dopravní nehodě dvou osobních automobilů pomohl zraněným přivoláním rychlé záchranné služby i podáním pomocné ruky. Daniela nominovala jeho spolužačka Zdeňka, shodou okolností cestující jednoho z havarovaných vozů.

Jan a Karel

Praha

Zobrazit příběh

Jan a Karel

121. a 122. titul Gentleman silnic získali Karel a Jan, kteří na trase mezi Horoměřicemi a Prahou zachránili život řidiči, který po nehodě zůstal zaklíněný k hořícím voze. Za svou odvahu a pohotovost, se kterou poskytli první pomoc, se stali prvními oceněnými roku 2017.

Přejít na stránku: 1 2 3 4 5 6