PŘÍBĚHY OCENĚNÝCH

Za dobu trvání projektu Gentleman silnic jsme ocenili více než sto padesát hrdinů, kteří neváhali a přispěli k záchraně lidského života po vážné dopravní nehodě. Detaily všech příběhů si můžete prohlédnout na této stránce. U každého příběhu uvádíme současně také kraj, v němž k celé události došlo.

Jan

Jihočeský kraj

Zobrazit příběh

Jan

V létě roku 2020 Jan zachránil život seniorovi, který se svým vozidlem nacouval ve vsi Budíškovice na Jindřichohradecku do místního rybníka. Jan skočil do vody a plaval k potápějícímu se autu. Pod vodou se mu podařilo řidiče vyprostit a vytáhnout na vzduch. Po vysilující cestě vodou a bahnem ke břehu se muže podařilo zachránit.

Hynek

Středočeský kraj

Zobrazit příběh

Hynek

V listopadu 2019 Hynek nadvakrát zachránil život řidiči při autohavárii nedaleko Prahy. Poté, co chtěl upozornit na nabourané a neosvětlené auto pomocí výstražného trojúhelníku, do zraněného muže nabouralo další projíždějící auto. Ani tentokrát Hynek nezaváhal a vážně zraněného muže ošetřil, díky čemuž řidič přežil.

Vlastimil

Karlovarský kraj

Zobrazit příběh

Vlastimil

V lednu 2020 došlo u Herstošic na Karlovarsku k dopravní nehodě, při které jedno vozidlo skončilo převrácené v rybníku. Naštěstí byli na místě dva muži, kteří pohotově přispěchali na pomoc a skočili do vody. Díky jejich obětavé reakci se jim povedlo z auta vysvobodit osmnáctiletou dívku, která v něm zůstala a nemohla sama ven. Jedním z nich byl Vlastimil Zajíček, 199. Gentleman silnic.

Pavel

Karlovarský kraj

Zobrazit příběh

Pavel

V lednu 2020 došlo u Herstošic na Karlovarsku k dopravní nehodě, při které jedno vozidlo skončilo převrácené v rybníku. Naštěstí byli na místě dva muži, kteří pohotově přispěchali na pomoc a skočili do vody. Díky jejich obětavé reakci se jim povedlo z auta vysvobodit osmnáctiletou dívku, která v něm zůstala a nemohla sama ven. Jedním z nich byl Pavel Kott, 198. Gentleman silnic.

Zdeněk

Ústecký kraj

Zobrazit příběh

Zdeněk

Zdeněk Máša si v listopadu 2019 všiml na dálnici D8 u Lovosic riskantního způsobu jízdy jiného řidiče kamionu. Přes půl hodiny muže za volantem maďarského kamionu sledoval, varoval ostatní řidiče a snažil se zabránit neštěstí. Drama ukončila až přivolaná policejní hlídka, která maďarskému řidiči naměřila dvě promile alkoholu. Svým činem Zdeněk Máša pravděpodobně zabránil velké tragédii a zasloužil si tak 197. titul Gentleman silnic.

Martin

Jihočeský kraj

Zobrazit příběh

Martin

Martin a další dva stateční řidiči společně zachránili člověka, který po nehodě zůstal uvězněný v hořícím voze. Nehoda se stala v létě 2019 na Českobudějovicku. Za svůj statečný počin si všichni zachránci odnesli 194., 195. a 196. titul Gentleman silnic.

Lukáš

Jihočeský kraj

Zobrazit příběh

Lukáš

Lukáš a další dva stateční řidiči společně zachránili člověka, který po nehodě zůstal uvězněný v hořícím voze. Nehoda se stala v létě 2019 na Českobudějovicku. Za svůj statečný počin si všichni zachránci odnesli 194., 195. a 196. titul Gentleman silnic.

Petra

Jihočeský kraj

Zobrazit příběh

Petra

Petra a další dva stateční řidiči společně zachránili člověka, který po nehodě zůstal uvězněný v hořícím voze. Nehoda se stala v létě 2019 na Českobudějovicku. Za svůj statečný počin si všichni zachránci odnesli 194., 195. a 196. titul Gentleman silnic.

Václav

Plzeňský kraj

Zobrazit příběh

Václav

Václav vybavoval na parkovišti před domem u cesty z Klatov do Ostřetic nový obytný vůz, když uviděl, jak auto na silnici dostalo smyk, narazilo do stromu a začalo hořet. Nezaváhal, přiběhl k vozu a pomocí hasicího přístroje zabránil plamenům, aby se šířily dál. Zachránil tím život řidiče i jeho spolujezdce.

Milan

Ústecký kraj

Zobrazit příběh

Milan

Milan byl v lednu 2019 byl zrovna ve městě s rodinou, když se v Jirkově na Chomutovsku stal svědkem ošklivé dopravní nehody. Osobní auto srazilo maminku se dvěma dětmi. Milan neváhal, zavolal záchranku a poskytl zraněné paní první pomoc. Za to si odnesl titul Gentleman silnic.

Jakub

Ústecký kraj

Zobrazit příběh

Jakub

Jakub byl v lednu 2019 zrovna na brigádě jako řidič trolejbusu, když se v Jirkově na Chomutovsku setkal s ošklivou nehodou. Osobní vůz na přechodu pro chodce srazil maminku se dvěma dětmi. Jakub neváhal a běžel poskytnout zraněné paní první pomoc, za to si odnesl titul Gentleman silnic.

Ivo

Liberecký kraj

Zobrazit příběh

Ivo

Ivo zachránil v září 2019 téměř padesát cestujících autobusu z Liberce do Prahy, když převzal jeho řízení za šoféra, který náhle zkolaboval. Ivo seděl v první řadě a na náhlou situaci rychle zareagoval, převzal volant a odvezl autobus bez předchozí zkušenosti s řízením tohoto vozidla do bezpečí. Předešel tak velké silniční katastrofě.

Julius

Liberecký kraj

Zobrazit příběh

Julius

Julius v únoru roku 2019 zasahoval při nehodě, ke které došlo zřejmě bezohlednou jízdou jednoho z řidičů. Ten při neopatrném předjíždění vytlačil z vozovky jiný vůz, až narazil do stromu. Zatímco viník od nehody ujel, Julius zastavil, posádce nabouraného auta poskytl první pomoc a o zraněného spolujezdce se staral až do příjezdu záchranky.

Jaroslav a

Svatava

Zlínský kraj

Zobrazit příběh

Jaroslav a Svatava

V květnu 2019 poskytli manželé Jaroslav a Svatava první pomoc cyklistce, která přišla na silnici za Kroměříží málem o život. Při jízdě na kole ji nečekaně potkala zástava srdce. Zachránila ji pohotová reakce manželů, kteří kolem projížděli autem a mamince dvou dětí poskytli srdeční masáž. Jaroslav a Svatava byli za své statečné jednání ocenění 187. a 188. titulem Gentleman silnic.

Tým

z Domova Máj a Petra s Kateřinou

Jihočeský kraj

Zobrazit příběh

Tým z Domova Máj a Petra s Kateřinou

Jana, Monika, Alice, Lenka, Miluše, Krystiana, Andrea, Vladimíra, Alena, Ilona, Lenka, Karolína, Jaroslav obdrželi 170.-183. titul Gentleman silnic za obětavou a pohotovou pomoc po srážce trolejbusu s osobním vozem. Jejich kolega, rovněž Jaroslav, obdržel 184. titul v nepřítomnosti. Při nehodě pomáhala i Petra se svou čtrnáctiletou dcerou Kateřinou, které v době nehody projížděly okolo. Těm byl udělen 185. a 186. titul Gentleman silnic.

Tomáš a Igor

Moravskoslezský kraj

Zobrazit příběh

Tomáš a Igor

Tomáš a Igor pomohli v únoru 2019 mladému řidiči, který zůstal po nárazu do stromu zaklíněný v autě s poraněním hlavy. Zachránci vážně zraněného muže uvolnili ze zaklínění v sedadle, poskytli mu první pomoc a do příjezdu profesionálů mu drželi hlavu ve stabilní poloze.

Přejít na stránku: 1 2 3 4 5 6 7 8